Biuletyn Informacji Publicznej
GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŻABIEJ WOLI

Wyszukiwarka

Odnośniki

 • Główny Biuletyn Informacji Publicznej

  www.bip.gov.pl
 • www.zabiawola.pl
 • Fotokod z linkiem do tej strony

  Fotokod

Przejdź do: www.zabiawola.pl

Treść strony

AKTUALNOŚCI, ZARZĄDZENIA I OGŁOSZENIA

Stronicowanie

 • Program “Wspieraj Seniora” w Gminie Żabia Wola

  Program “Wspieraj Seniora” w Gminie Żabia Wola

  2020.11.16

  Gmina Żabia Wola przystąpiła do realizacji Programu “Wspieraj Seniora”, w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro naszych Seniorów.

  Zasady przystąpienia Seniora do programu są bardzo proste:

  1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej (wyjątkowo osoba poniżej 70 roku życia) zgłasza się do programu za pomocą ogólnopolskiej infolini uruchomionej w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub telefonicznie - bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli tel. 46 857 82 88.

  2. Pracownicy socjalni z tutejszego Ośrodka kontaktują się telefonicznie z Seniorem. Dokonują weryfikacji, wysłuchują zgłaszanych potrzeb, proszą o przygotowanie listy zakupów, obejmującej artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub przygotowanie kodu recepty potrzebnej do wykupienia leków.

  3. Następnie Pracownik socjalny GOPS w Żabiej Woli po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjazdu udaje się do domu Seniora, przyjmuje za pokwitowaniem środki pieniężne i przystępuje do realizacji zgłoszenia.

  4. Po dokonaniu zakupów lub/i wykupieniu leków, pracownik socjalny ponownie odwiedza Seniora dostarczając mu produkty zgodnie ze zgłoszeniem i rozliczając zakupy.

  Cała procedura postępowania pracowników GOPS w Żabiej Woli jest wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli nr K.021.7.2020 z dnia 29 października 2020 r.

  Realizacja odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – pracownicy odwiedzają Seniorów w rękawiczkach i maseczkach, z zachowaniem dystansu. Dotychczas z pomocy tut. Ośrodka w ramach Programu “Wspieraj Seniora” skorzystało 3 osoby po 70 roku życia oraz 1 osoba poniżej 70 roku życia.

  Zachęcamy Seniorów, aby w obowiązującym stanie epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu i skorzystali z Programu “Wspieraj Seniora”. Apelujemy do sąsiadów osób starszych, oraz rodziny, która mieszka daleko i nie jest w stanie pomóc swoim najbliższym w tym trudnym czasie, o przekazanie informacji dotyczącej realizacji Programu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.

  Pracownicy socjalni w swoich rejonach stale dokonują diagnozy potrzeb środowiska lokalnego, nawiązują kontakt telefoniczny lub osobisty i proponują udzielenie pomocy osobom starszym.

  Niech nie będzie nam obojętny los naszych Seniorów!

 • ZMIANA ZASAD PRACY GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŻABIEJ WOLI

  ZMIANA ZASAD PRACY GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŻABIEJ WOLI

  2020.11.03

  W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na podstawie § 24a ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  (Dz.U. 2020 r., poz. 1931), w okresie

  od 03 listopada 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców.

  W trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy aby wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji z GOPS:

  1. wysyłając pisma na e –mail: ops@zabiawola.pl;

  2. ePUAP;

  3. Empatia;

  4. telefonicznie: 46 857 82 88, 46 857 84 80 lub 691 206 766.

  Kontakt osobisty będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach (w sytuacjach pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa z zachowaniem szczególnych środków ostrożności) wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

  Prosimy o uszanowanie wprowadzonych zasad.

  Jednocześnie informujemy, iż wprowadzone zmiany nie mają wpływu na wypłatę świadczeń realizowanych przez Ośrodek.

  Przypominamy o możliwości korzystania z profesjonalnej pomocy psychologicznej pod numerem telefonu: 519 898 140.

  Elżbieta Kwiatkowska

  Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy

  Społecznej w Żabiej Woli

 • INFORMACJA O PROGRAMIE „WSPIERAJ SENIORA”

  INFORMACJA O PROGRAMIE „WSPIERAJ SENIORA”

  2020.10.29

  W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro Seniorów, Gmina Żabia Wola przystąpiła do Programu „Wspieraj Seniora”.

  Program ma na celu realizację usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Zgodnie z wytycznymi do realizacji programu „Wspieraj Seniora" pomoc w szczególności dotyczy dostarczania zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej, przy czym koszty zakupów pokrywa Senior.

  Jak wygląda mechanizm udzielania pomocy w ramach programu?


  Krok 1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11.

  Krok 2. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej.

  Krok 3. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

  Krok 4. Koszty zakupów pokrywa Senior.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w Programie!

Stronicowanie

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 26103
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2020-03-13 13:07